فعالیت ٢٢ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزایش تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را از اقدامات مهم طی چند سال اخیر عنوان کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، علی‌اصغر کاراندیش در دیدار با امام جمعه سنندج اظهار کرد: دولت تدبیر و امید گام‌های بلندی در حوزه فرهنگ و هنر در سطح کشور برداشته است.

وی با بیان اینکه قانون وظایف و اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را روشن کرده است، خاطرنشان کرد: ترویج فضایل اخلاقی، ترویج فرهنگ و هنر اسلامی، توسعه فرهنگ عمومی، توسعه دیپلماسی فرهنگی در نقاط مختلف جهان، حمایت از برنامه‌های قرآنی و فعالیت‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای از مهم‌ترین رسالت‌های این وزارتخانه است.

این مسؤول با اشاره به اینکه در حال حاضر ٧۶ رایزن فرهنگی زیر نظر سازمان ارتباطات اسلامی فعالیت دارد افزود: علاوه بر رایزنی فرهنگی در اکثر کشورهای جهان، حمایت‌های اجتماعی از هنرمندان و تولید آثار فاخر آنان از سیاست‌های مهم وزارتخانه فرهنگ و ارشاد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگی است.

وی اضافه کرد: رایزنی فرهنگی با ٨٠ کشور جهان در راستای ترویج آرمان‌های اسلام و انقلاب مهم‌ترین دستاورد دولت تدبیر و امید است.

وی افزایش تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را از اقدامات مهم طی چند سال اخیر عنوان کرد و گفت: بیش از ٢٢ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در حوزه‌های مختلف قرآن و عترت در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسعه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی از اولویت‌های مهم دولت است و هیات فرهنگی دولت در همین راستا تا کنون به ٢۶ استان سفر کرده است.

کاراندیش با بیان اینکه هیئت فرهنگی دولت با سفر به استان‌های مختلف از نزدیک با مشکلات و چالش‌های فرهنگی استان‌ها آشنا و نسبت به رفع آن با همکاری مسئولان گام برمی‌دارد، گفت: حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کردستان نشان از جایگاه فرهنگی و هنری این استان در کشور است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمامی مشکلات شهرستان‌ها جمع‌بندی فردا در حضور وزیر بررسی خواهد شد.

کاراندیش با تاکید بر استفاده بهینه از اعتبارات، خاطرنشان کرد: استفاده بهینه از اعتبارهای بخش فرهنگ و هنر در کشور از مهم‌ترین برنامه‌های ‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

پایان پیام /.

اداره کل روابط عمومی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۸ مهر ۱۳۹۵ ۱۵:۵۷

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *