آموزش شارژ تونر TOSHIBA

با سلام خدمت دوستان گرامی،

از آنجا که شارژ جوهر (تونر) دستگاههای توشیبا تحویل داده شده به کانون های فرهنگی، یکی از مسائل مبتلا به کانون ها می باشد، بر آن شدیم تا آموزشی برای آن تهیه کنیم.

اگر دستگاه شما روشن شد ولی به حال آماده به کار برای کپی در نیامد و چراغ قرمز رنگ پودر ، روشن شد، یک علت آن تمام شدن پودر دستگاه است.

1

۱- ابتدا دریچه کناری دستگاه را باز می کنیم.

2

۲- با فشار دادن اهرم سبز رنگ به سمت پائین، کارتریج را آزاد می کنیم و به سمت بیرون می کشیم.

3

 

4

4-1

 

۳- پس از خارج کردن کارتریج، دریچه خروج پودر را می بندیم تا پودر به بیرون نریزد.

5

نکته – کارتریج این نوع ( e-studio 181 ) و مشابه آن، یک بار مصرف بوده و قاعدتا بعد از تمام شدن پودر، باید تعویض شود. اصلا این قطعه در این نوع از دستگاه ها ، صرفا مخزن پودر است نه کارتریج!

اما به دلیل گران قیمت بودن مخزن نو، معمولا آن را دوباره شارژ می کنند و خوب هم جواب می دهد. فقط یک ایراد دارد و آن هم عدم تشخیص دستگاه از اینکه مخزن دوباره شارژ شده است می باشد. و ممکن است چراغ قرمز روشن بماند ولی کار می کند.

۴- دریچه مخزن بعد از پر شدن در کارخانه با چسب محکمی پلمب می شود. باید با احتیاط کامل آن را باز کنید که مخزن ترک نخورد. از یک دمباریک برای این کار می توانید کمک بگیرید.

6

7

۵- پودر مخصوص همین مدل را (یک سوم آن را) در مخزن ریخته و درب مخزن را با چسب حرارتی پلمب کنید.

8

 

9

۶- در پایان مخزن را آرام تکان دهید تا پودر یکنواخت شود. و دوباره سر جای خود قرار می دهید. لازم نیست دریچه سفید را باز کنید چون هنگام قرار دادن در داخل دستگاه خودش باز می شود.

10

موفق و پاینده باشید.

یک دیدگاه در “آموزش شارژ تونر TOSHIBA

  • ۲۲ , آذر , ۱۳۹۶ در۵:۱۷ ب.ظ
    پیوندیکتا

    سلام.مطالب مفید وبسیار خوب است.تشکر

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *